11 Mart 2014 Salı

Basur Tedavisinde %100 Cozum Onerileri Kesinlikle Bakmalisin!

2 senedir bloga basur bitkisel tedavisi hakkında yazılar giriyorum. Olumlu olumsuz pek çok yorum aldım . Sizlere hep daha iyi yöntemleri paylaşacağım, çünkü bunu ilke edindim. Basitten kompleks tedavi yöntemlerine doğru gideceğiz.Arkanıza yaslanıp sabırla okumalısınız 

çünkü çok kapsamlı bir yazı sizleri bekliyor.  

Her zaman bahsettiğim ilk ve en önemli şey beslenmedir. Beslenme hakkında kısaca bilgilendirme yapacağım. Lifi bol besinleri yemeye özen göstereceğiz. Peki bu besinlere örnekler neler olabilir? Sıralamaya çalışayım; buğdaylı ekmek,kepekli ekmek,çavdarlı ekmek(kısaca her türlü ekmek), pekmez,brokoli, fasulye, nohut, bezelye, elma, bakla, muz,kayısı,biber(acı olmayan9, domates, üzüm, vişne, erik,havuç, patates, mantar,karpuz vs.vs.

Lifli gıda takviyesi olarak günlük yediklerinize ekstra olarak karnıyarık otu tohumundan her gün çok fazla olmamak kaydı ile tüketin.(tercihen 2 çay kaşığı kullanılabilir fazlasının da zararı yoktur.Zaten tadının güzel olduğunu farkedeceksiniz.)

Probiyotik takviyesi alabilirsiniz. Nedir probiyotik? Kısaca anlatmak gerekirse sindirim sisteminizin çalışmasında rol oynayan yararlı mikroorganizmalara denir.

Oturma banyosunu tavsiye ediyorum. Direk olarak basuru yok etmese de basur bitkisel tedavilerinin yanında harika bir yöntem olarak göze çarpar.  Oturma banyosu yazımı kesinlikle okuyunuz. Deneyim kazanan okurlarımdan güzel geri dönüşler aldım.

Gelelim bir çok hastanın kullandığı basur kremlerine. Bu konuyla alakalı makalemi de okumanızı tavsiye ederim. Basur kremlerini tavsiye edebileceğim tek durum anlık rahatlamalardır. İçeriğinde  nitrogliserin,kortizon, çinko bulunduran kremler makata masaj yaptığınızda rahatlamanızı sağlayacaktır. Unutmayın kremler de bitkilerden yapılmaktadır. En güzel çözüm sitemizin adı gibi basur bitkisel tedavidir.

Bu işlemlerin yanında bol bol su tüketmeyi unutmuyoruz. Suyun yaşamımızda yerini anlatmama bu yazımda ihtiyaç bile duymuyorum. Acı ve baharattan uzak durun bol su için.

%50 etkili olan bir yöntemden daha bahsetmek istiyorum. Çok kısa ve kolay bir yöntem olan basur patlıcan tedavisi en popüler tedavi yöntemidir. Genelde bu tedaviyi uygulayan hastalarımız çok memnun kalmaktadır. Allah her hastalık için bir tedavi yöntemini de bizlere bahşetmiştir. Patlıcan tedavisi de o yöntemlerden biridir. Bu konu hakkındaki Basur Patlıcan Tedavisi İşe Yarıyor Mu? adlı makalemizi okumanızı ve yorumlara bakarak yöntemi deneme kararı almanızı tavsiye ederim. Yalnız şunu söylemek isterim tek başına yapılınca hiç bir anlamı olmaz. Basur tedavisinde bütün taşlar rayına oturmalıdır. Özellikle bitkisel tedavi yöntemlerini kullanıyorsanız sabırlı olmanız gerekir.

Eğer buraya kadar yazdıklarımı okuyabildiyseniz basur tedavisi olmayı kafanıza koymuş bir bireysinizdir. Basurla mücadelede motivasyonunuzu yüksek tutmalı ve kararlı olmalısınız.

Diyelim ki şöyle düşünüyorsunuz:"Banane ben basur bitkisel tedavisi istemiyorum. Bir an önce cerrahi yollarla müdahale edilsin kurtulayım." Bu düşünce sistemi kolaycılıktan başka bir şey değildir. Kesinlikle blogumuzda bunu tavsiye etmiyoruz. Zaten ameliyatla kurtulabilenlerin sayısı fazla değil. Gene de bu yazımızda %100 çözüm yollarını sizlere anlatmaya çalışıyoruz. O yüzden cerrahi yöntemleri de anlatacağız.
Doktora gidersiniz ve basurunuz ileri bir seviyede ise muayene sonrasında tedavi kararı alınır. Doktorun seçeceği bazı yöntemler vardır. Bu yöntemleri inceleyelim.

İlk olarak boğma yöntemi vardır. Tıp dilinde bant ligasyon denir. Bu yöntemi şöyle hayal edin. Saç tokasını bilirsiniz. O tokayı basurlu bölgeye taktıklarını ve kopardıklarını hayal edin. Basurlu damar sıkıştırılır yani boğulur ve bir seansta ortalama 2 tane basur memesi boğulur.Kalan basur memeleri de ortalama 3-5 hafta içinde boğulur ve tedavi tamamlanır. Yani tek seferde kurtulamazsınız. Bu yöntem genellikle 1. ve 2. evre basurlularda uygulanır. Hangi evrede olduğunuzu merak ediyorsanız Basur evreleri yazımı okumalısınız.

Peki Bant Ligasyon Başarılı Bir Yöntem Mi?
Evet başarılı bir yöntem diyebiliriz.  Tedavi sonrasında hastaların yarısı ağrılarında azalma olduğunu söylerler. Garantili yöntem mi? Tabi ki hayır.

Bant Ligasyon Olduktan Sonra Komplikasyon Olur Mu?
Çok düşük ihtimaller haricinde herhangi bir komplikasyon olmaz. Tekrarlamama garantisi yoktur. %50 oranında da tekrarlar ki bunu doktorlar kendileri söylemektedirler.

Gelelim başka bir yönteme. İnfrade Koagülasyon denilen bir yöntem vardır. Bu yöntemin amacı lazer teknolojisiyle basur memelerini ortadan kaldırmaktır. Işınlar basur memelerini küçültür yani yakar. Bu yöntem son zamanlarda popülerleşmeye başlamıştır çünkü bıçak değmeden yapılan bir uygulamadır. Kırmızı ışın her basur memesini 2 sn civarında uygulanır. Hastaya ev istirahatı verilmez. Lazer işleminden sonra istediğinizi yapabilirsiniz. Bunlar avantajlı yönleri olarak sıralanabilir. Özellikle hamilelerde de bu yöntem uygulanabilir. Dezavantaj olarak neler gözümüze çarpar onlara bakalım. Mesela bu yöntem 3. evredeki hastaya uygulanamaz. Uygulansa da başarılı olmaz. Tekrarlarlar mı sorunun cevabı gene aynıdır %50-60 tekrarlar. Buna rağmen değer mi siz bilirsiniz. Anlık rahatlamalar isteyenlere tavsiye ederim. Bant ligasyondan daha iyidir.

3. doktorla çözüm yöntemimiz bipolar koagülasyondur. Bu yöntemler basur memelerini elektrik akımlarıyla yakarlar. Kan damarlarının büzüşmesini sağlarlar. Çok bilgim olmadığı için bu kadarını yazacağım. Açıkcası elektrik lafını duyduktan sonra araştırmak dahi istemedim.

Başka bir yöntem de iğne tedavisi veya skleroterapidir. Makata çeşitli kimyasallardan oluşan sıvı enjekte edilir. Bu sıvı basur memelerini oluşturan toplar damarların içine nüfuz ederek kireçlenmesini sağlar. Orada daha büyük bir basur memesi oluşmasını engeller.Uyguluma işleminin ardından 2 gün ağrı ve sızı çekersiniz. Enjeksiyon esnasında kimyasal sıvı diğer dokulara geçerse orada da ülser ve çürümeye neden olabilir. Yaptıracaksanız uzman bir doktora yapmanızda fayda vardır. Bu yöntem zaten günümüzde pek uygulanmamaktadır. İlk bahsettiğim yöntemler daha basit yöntemlerdir.

Bu yöntemlerin yanında cerrahi müdahaleli tedavilerde mevcuttur. Ancak basur hastalığı çok eski bir hastalıktır. Cerrahi müdahaleler olmadan da insanlar basur ile mücadele ediyorlardı. Bitkisel yöntemlere koca karı ilaçları olarak bakmayın. Biraz şans verin. Basur tekrarlayabilecek bir hastalık olduğundan doğal yollarla tedavi edilmesi en sağlıklısıdır. Sitemizi iyice inceleyin kararınızı verin. Değerli yorumlarınızı atmayı unutmayın. Herhangi bir yöntem kafanıza takıldıysa sorun daha derinlemesine anlatmaya çalışırız. Ameliyatsız, huzurlu, basursuz günler diliyorum...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Basur Bitkisel Tedavi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...